DB
Soru Sahibi
6 Kasım 2018 09:04

Ultrason sonucumuz

Hocam merhabalar, annemin ultrason sonucunu değerlendirirseniz çok sevinirim.Şöyle ki: Saat 11 lokalizasyonunda papasyona 1 cm mesafede 37×24 mm boyutunda kalın cidarlı, içerisinde yoğun internal ekolar izlenen RDUS ta belirgin kanlanma paterni izlenmeyen çevresindeki meme dokusunda minimal heterojinite artışı saptanan komplike kistik lezyon izlenmektedir.Tanımlanan kist komşuluğunda daha küçük boyutlarda bir kısmının içerisinde ekojiniteler izlenen hipoekoik komplike kistler saptanmıştır.Yapısal bozulma saptanmamıştır.Sağ aksillada patolojik boyut ve görünümde büyümüş lenf nodu izlenmemiştir. SONUÇ: BRADS-3 Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun Kist korkulacak bir durum değildir. Takibi yeterlidir. Komplike kist demek de içine kanamış ya da içi iltihap olmuş kist demektir. Bu da korkulacak bir durum değildir (yani kanser falan değildir. korkmanıza gerek yok). Sizi takip eden doktorunuzun önerilerini dikkate alarak tedavi ve takip sürecini başarılı bir şekilde geçirebilirsiniz., Tekrar geçmiş olsun.

6 Kasım 2018 09:23