ÖM
Soru Sahibi
8 Ağustos 2019 13:19

ulseratif kolit

hocam hastalığımız ilgili sorulara bakınırken bir hastaya nikotinin ülseratif kolit üzerinde olumlu etkisi olsada sigara tavsiye etmeyiz demişsiniz. peki nikotin bandı ve nikotin sakızı atak zamanları faydalı olur mu. devamlı değil. ben 5 yıldır sigarayı bıraktım bu hastaliga yakalandım. tekrar başlamayı bile düşünüyorum. bazı doktorlar dolaylı tavsiye ediyormuş. birde oksijen tadavisi fayda eder mi... aktif dönemde halsizlik ve karın ağrısı var. ulseratif proktit ama sağ alt kısımda sancı var. hocam probiyotik desteği için reflor kullaniyordum reflore devam mı yoksa baska probiyotik mi alayım. tavsiyeniz nedir..teşekkürler hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Ülserstif kolitte iyi sonuç aldığımız tıbbi tedaviler var Nikotin bantlar denenmiş yararı yok Tıbbi tedavileri ıygulayınİdeal olan bu

8 Ağustos 2019 17:10