GG
Soru Sahibi
30 Ocak 2014 12:57

tuvalet sorunu

3 yasini bitirmek üzere olan bir kizim var sorunsuz bir şekilde 22 aylikken tuvalet eğitimine kendi isteğiyle basladik ve hazin tamamladik. Ancak geçtiğimiz yaz kabizoolduğundan beri kakasini yapmak istemiyor. Bazen günlerce yapmadigi oluyor ve doğal olarak kabiz oluyor ve ağlayarak yapiyor. Sonra yine günlerce yapmiyor. Ne yapabiliriz. Tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba,sorununuza ilşkin bir çocuk hekimine gidip sorunun fizyolojik bir kaynağı olup olmadığını öğrenme imkanınız oldumu? psikolojik bir kökenden bahsetmek için anne babanın birbirleriyle çocukla ilişkisine varsa kardeşler arası ilişkilere.çocuk tarafından travma olarak algılanacak bir yaşam olayı olup olmadığına, çoçuğun rutinindeki değişikliklere ki çocukar kimi zaman rutinlerinin bozulmasına bizim anlamayacağımız biçimde tepki gösterebilirler. bir bakıcı sözkonusu ise onunla ilişkiye yakından bakılması gerekebilir. bir uzmandan yüzyüze yardım almanızın çözüme daha çok katkı sağlayacağı kanaatindeyim. probleminizi çözmeniz dileğiyle

3 Şubat 2014 15:48