TG
Soru Sahibi
2 Temmuz 2018 01:02

Tuvalet eğitimi

Merhabalar 3 yaşında bir oğlum var tuvalet eğitimine başladığımz ilk gün küçük tuvaletini sıkıntısız öğrendi ama büyük tuvaletinde 6 aydır sıkıntı yaşıyoruz ne yaparsak yapalım hiç bir şekilde bez dışımda bir yere yapmıyor geldiğinde söylüyor tuvalete girip bez bağlayıp tuvalette yaptırıp çıkıyoruz psikolog ve çocuk doktorlarına da götürdük ama yok ne yaptıysak olmadı şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hakan Cengiz
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhabalar, kısa bir süre yuvalar eğitimine ara vermeniz doğru olur. Tekrar tuvalet eğitimine başladığınızda bezi çocuğun hayatından tamamen çıkarmanız gerekiyor. Bez olduğu sürece tuvalet eğitimini veremezsiniz.

11 Temmuz 2018 12:58