DC
Soru Sahibi
12 Mart 2020 19:16

Dikkat sorunu

Hocam 8 yasinda ogluma dikkateksikligi tanisi konuldu bircok ilac kullanmamiza ragmen hicbir duzelme yok. Ilaclarda hep yan etki gorduk bu yzuden biraktik faydasini gormedik suan derste hicbirsey yzmiyor asiri isteksiz ne onerirsiniz?daha oncesinde silik otizm denmisti sonrasinda dikkat eksikligi acaba tanida mi hata var

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Hakan Cengiz
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhabalar, değerlendirme yapmadan yorum yazmam çok doğru olmaz. Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu bazen tedaviye dirençli olabiliyor, tek ilaç yetmediği için ikili ilaç kullanılabiliyor. Dikkat eksikliği ile beraber diğer psikiyatrik hastalıklar da beraber sık görülüyor. Altında depresyon, kaygı bozukluğu, öğrenme bozukluğu varmı, B 12 eksikliği, demir eksikliği, tiroid hormonlarında eksiklik ya da fazlalık varmı bakılması gerekir, zeka testi yapılması gerekir.

18 Nisan 2020 12:20
DC
Soru Sahibi

Yanitiniz icin cok tesekkurler hakan bey hersey normale dondugunde insallah muayene icin oglumu getircem size saglikla kalin

18 Nisan 2020 12:29
Uzm. Dr. Hakan Cengiz
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Teşekürler, sizde sağlıkla kalın.

31 Ağustos 2020 10:52