ps
Soru Sahibi
3 Ağustos 2015 09:14

TRANSLOKASYON

merhabalar..internette araştırma yaparken isminize ulaştım.Nedense bana yardımcı olabileceğinize,yönlendirebileceğinize dair içimde bir umut oluştu.. 27 yaşındayım. 2 kez 8 HAFTALIK iken düşük yaPtım. 2. düşüğümden sonra genetik testlerimi yaptırdım. SONUÇ: 3.kromozomun p25 bölgesi ile 6.kromozomun q13 bölgesi arasında translokasyon tespit edildi. MTHFR GEN MUTASYONU: 677 CT HETEROZİGOT ANTİ TG: 28,79 T3-T4-TSH NORMAL...ÇIKTI. 4 Genetik Uzmanı ve 9 Kadın Doğum uzmanı İLE GÖRÜŞTÜM.NORMAL GEBE KALMAYA DEVAM ETMEMİ SÖYLEYENDE OLDU.TÜP BEBEK ÖNERENDE OLDU.(tüp bebeği özel hastaneler önerdi.) SON GİTTİĞİM KADIN DOĞUM UZMANI İSE GEBE KALMADAN ÖNDE GÜNDE 3 FOLBİOL+ASPİRİN VE GEBE KALDIKTAN SONRA CLEXANE TEDAVİSİ ÖNERDİ. EŞİMDE 38 YAŞINDA.EŞİMİN GENETİK SONUÇLARI NORMAL ÇIKTI. Kafam ÇOK KARIŞIK TÜP BEBEĞE EŞİMLE BEN ÇOK SICAK BAKMIYORUZ..NORMAL GEBELİK Önerir misiniz?DÜŞÜKLER TRANSLOKASYON A BAĞLI olabilir mi?yada diğer sonuçlarıma? Bu sonuçlara göre özellikle NORMAL GEBELİKTE RİSK VAR MI ? VARSA NEDİR? ÇÜNKÜ ÖZÜRLÜ BEBEK OLABİLİR DİYENDE OLDU..YADA BEN NASILSAM BEBEKTE TAŞICIYI DURUMDA OLUP SAĞLIKLI OLABİLİR DİYENDE OLDU..LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİN...Yaşımızda ilerliyor.Artık kafam rahat bir şekilde karar verip uygulamak istiyorum..UMARIM GERİ DÖNÜŞ YAPARSINIZ. TEŞEKKÜRLER

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Prof. Dr. Bahar Uslu
Histoloji ve Embriyoloji

Cok zarifsiniz tesekkur ederim...Yolladiginiz diger soru ile yeterince acik yanit verdim saniyorum...sevgiler..

18 Ekim 2015 04:43