DA
Soru Sahibi
22 Şubat 2014 21:00

Tırnak yeme

Tırnak yeme engellenebilir mi? Aynı davranış babamda da var. Genetik olabilir mi? Nereye gitmeliyim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Bunun farklı nedenleri olabilir. Can sıkıntısı, stres, alışkanlık bunlardan sadece birkaçı. Sizi sürekli bu davranışa iten ise ardından gelen rahatlama hissidir. Babanızda da var ise, genetik bir ihtimalin yanısıra, bir taklit durumuda yerleşmiştir bilinçaltınıza. Alacağınız uygun tedavi sonucu bu davranışı en aza indirmek mümkündür. Tedavinin bir uzman klinik psikolog eşliğinde, davranışcı bilişsel terapi olmasına özen gösterin. Geçmiş olsun,

23 Şubat 2014 12:09