DN
Soru Sahibi
21 Nisan 2024 11:02

Tetonoz

Merhaba hocam, ortaokul ve lise yıllaırmı Avrupa'da geçirdiğim iiçin tetonoz aşımın olmadığını düşünerek 1 yıl önce Temmuz 2023 te tetonoz aşımı 1 er ay arayla toplamda 2 doz oldum 3 . Dozu 6ay sonraydı Ocak'ta fakat aksattım 9.aydayım 3. Dozumu olabilirmiyim dozları tamamlamak için yoksa geç mi kaldım? 2. Sorumda 10gün önce bayramda deniz içinde kayalar ayağımı kanattı 9ay önceki 2.dozunu tamamladığım aşı beni korur mu? Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Turan Uçkun
Tıbbi Mikrobiyoloji

3. doz aşınızı olunuz. Telaşa gerek yok. Denizdeki kayalardan tetanoz bulaşmaz.

22 Nisan 2024 09:25