GE
Soru Sahibi
27 Mart 2020 00:06

Tetanoz aşısı

Merhaba. 22 yaşında bir erkeğim. 8 ay önce elime tornavida batması sonucunda özel bir hastanede tetanoz aşısı yaptırmıştım. Aşı sol kolumun sol tarafından deri altına yapıldı. Sonradan aşının yanlış yapıldığını öğrendim. Bugün elimi paslı bir teneke çizdi ve biraz kanattı. Subkutan yapılmış tetanoz aşısının herhangi bir koruyuculuğu var mıdır? Bir daha aşı yaptırmamı önerir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mustafa Hatipoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

3 DOZ TETANOZ AŞISI LAZIM. YANI BİR TETANOZ AŞISI HEMEN OLACAKSINIZ. BİR DE 5 AY SONRA. YARA YERİNİ DE HEKİM DEĞERLENDİRECEK.

28 Mart 2020 08:15