di
Soru Sahibi
29 Temmuz 2021 20:20

Tendonizis

Hocam merhaba, Omzumda spor yaparken bir ağrı oluştu ve 2 aydır geçmedi.Hafif bir ağrı.Artro Mr çekildim.Yorumlar mısınız? Glenohumeral eklem aralık, ilişki ve konturları tabiidir. Akromioklavikular eklem aralık ve konturları doğaldır. Rotator kılıf tendonlarının sinyal intansiteleri ve bütünlükleri tabiidir. Glenoid labrum bütünlüğü tabii olup yırtık izlenmemiştir. Supraspinatus tendonu distal yapışma yeri komşuluğunda kalınlaşma ve sinyal artışı izlenmiştir. (tendinozis) İnfraspinatus kası humeral yapışma yerinde humerus başında subkonral milimetrik kistler izlenmiştir Süperior glenohumeral ligaman normale göre hafif ince izlenmiştir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. M.Fatih Somuncu
Medikal Estetik Tıp Doktoru

Merhaba İstanbulda öp dr Murat Zümrüt e muayene olun . Geçmiş olsun

30 Temmuz 2021 12:26