BA
Soru Sahibi
13 Mayıs 2018 11:34

Tendon Ameliyatı

İyi günler , ben 16 yaşındayım bundan 12 gün önce cama yumruk attığım için sağ ön kolda 10 cm lik yara açıldı sinir ve kas yaralanması varmış serçe patmağımın sakat kalma olasılığıda varmış size olan sorum bundan sonraki süreçte ne yapılabilir iyi bir fizik tedavi için nereyi tavsiye edersiniz veya bi doktor önerirsenix sevinirim ve ayrıca yara yerinde ve parmakla şiddetli yanma ve ağrı oluyor normal midir ? İyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle geçmiş olsun. Yaralanma sonrası sinir onarımının yapılıp yapılmadığına ilişkin bilgi vermediğiniz için sorunuzu yapıldığını varsayarak cevaplayacağım; eğer yapılmadıysa da el mikrocerrahi merkezine başvurup onarımı konusunda girişimde bulunmak için geç kalmış sayılmazsınız. Düzenli yapılan fizik tedavi uygulamalarının sinir yaralanmaları sonrası hasarsız, hiç değilse olabilecek minimum hasarla iyileşme konusundaki rolü tartışılmazdır. Bu nedenle öncelikle yaşadığınız bölgenin devlet hastanesinde Fizik Tedavi bölümüne başvurmanızı; hekiminizle uygulanacak tedavi ve merkezin olanaklarını değerlendirmenizi öneririm. Hissettiğiniz yanma hissi ve ağrının, sinir yaralanması sonrası oldukça sık karşılaşılan bir yakınma olduğunu söyleyebilirim. İyileşme süresince de azalan sıklıkla yaşayacağınız bu yakınma için yine Fizik Tedavi hekiminizin önerileri olacaktır.

8 Haziran 2018 10:16