YB
Soru Sahibi
8 Mart 2016 09:48

Tekrarlayan düsük

Hocam merhaba. Bir kimyasal gebelik yasadım. Üc tane de düsük yasadım biri kürtajla sonlandı. Hep hcg 2000 civarına gelince takılıyor 6. Haftada. Sonra gerilemeye baslıyor. Genetik dahil bütün arastırmalar yapıldı. Hsg, pıhtılasma, bagısıklık. Hicbirsey yok. Tek sorunum tsh yüksek 5 falandı ilac kullandım hepsinde. Son hamileligimde sabah aksam clexane vurdum progestan kullandım. İşe yaramadı. Ne yapmam gerekiyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Selim Şenöz
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Denemeye devam edeceksiniz. Ancak bu konuda hekiminiz ile durumu değerlendirmek gerekiyor. Belki embryolarda genetik sorun vardır. Bu durumda bazen embryo biyopsisi yapıp sağlamları seçip veriyoruz. Ancak bu tek çözüm değil. Ne yapılacağına, sizin önceki bulgularınız, maddi durumunuz, yaşınız, vs vs pek çok parametre birlikte değerlendirilip karar verilir. Benim bu sizin hakkınızdaki kısıtlı bilgi ile buradan tavsiyede bulunmam doğru olmaz.

9 Mart 2016 16:53