HF
Soru Sahibi
17 Haziran 2015 20:16

Tek taraflı Çiğneme

Hocam Öncelikle iyi günler,seneler önce geçirdiğim kaza sonucu ön tavşan dişlerimden tekini kaybettim,yaklaşık bi 10 sene sağ tarafdan koparmaya başlayıp o bölgede çiğnemeye başladım, yüzümde belirgin derecede bi asimetri var şuan yaşım 20 ve oraya implant yaptırıyorum,bu kasların geri döndürülme ihtimali var mı? varsa nasıl? eğer geri döndürülme ihtimali yoksa napılması gerekir dengelemek için ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Yavuz Aslan
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Yüzünüzdeki asimetrinin derecesi ve gerçek nedeni belirlenmelidir. Sadece bir ön diş eksikliği nedeniyle yüzde (kasların tek taraflı gelişmesi sonucu) belirgin asimetri olması nadirdir. Yüzünüzdeki asimetri, büyüme çağında geçirdiğiniz kaza yüzünden olabilir (doğumsal-gelişimsel de olabilir). Asimetri son zamanlarda ortaya çıktıysa başka nedenleri de olabilir. Çene filmleri gereklidir.

18 Haziran 2015 03:32