AM
Soru Sahibi
25 Ocak 2021 01:50

Tek Taraflı Bacak Kısalığı

Sayın hocam 7 yaşında sağ ayak pek hastalığı ile bir kızım dünyaya geldi tedavi oldu.Fakat sonra tek taraf bacak kısalığı belirginleşmeye başladı.Şuan 4,5 cm kadar fark var.Takip ettiriyoruz.Uzatma ameliyatı mı yoksa uzun tarafa müdahale mı uygundur.Ameliyat olarak ilizarov önerdiler.Teşekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Muharrem İnan
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhabalar, Şu an için uzatma ameliyatı uygun görünüyor. İlizarov yerine düz fiksatörler ile de işlem yapılabilir. Ancak bacağın durumunu görmeden net bir şey söyleyebilmek malesef mümkün değil. Dilediğiniz zaman muayene için kliniğimize beklerim. Sevgiler, Muharrem İNAN

20 Mayıs 2021 16:50