PE
Soru Sahibi
3 Ağustos 2014 20:49

Tansiyon veye kalp hastası olabilir miyim?

Merhaba, 40 yaşındayım.Ağır depresyonum var ve birbuçuk senedir tedavi görüyorum. Rexapin'den dolayı 2 ay içinde 27 kilo aldım.Bir sene oldu kilo veremiyorum.Şu an 77 kiloyum. Aşırı şekilde sigara ve nescafe tüketiyorum. Annem, babam, dayılarım kalp hastası.Babamı ve dayımı kalp krizinden kaybettik. Taşikardim var. Migrenim var,Topamax kullanıyorum. Daha önceleri de olan ama 2 gecedir üstüste başıma gelen şey şu: Sabaha kadar uyuyamadığımdan, kalkıyorum.Hiç birşeyim yokken birden başdönmesi, kulakçınlaması, görme kaybı, aşırı buz gibi terleme, kalp çarpıntısı, baygınlık hissi oluyor.Öleceğimi zannediyorum.Sonunda bazen kusuyorum, bazen ishal şekilde tuvalete çıkıyorum.Bu ihtiyaçlarım olmazsa bulunduğum yere yatarak kendime gelmeye çalışıyorum ve terden üstümde kuru yer kalmıyor. Düzeldiğimde ise çok bitkin oluyorum. Evden çıkmayı başarabilirsem doktora gideceğim ama ilk önce size danışmak istedim. Ben kalp krizi mi geçiriyorum, tansiyonum mu düşüyor, yükseliyor, bana ne oluyor? Hangi doktora gitmeliyim? Şimdiden teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cem Özcan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba. Bu şikayetleriniz için mutlaka muayene ve tetkik yapmak gerekir. Bu açılardan bir Nöroloji ve dahiliye uzmanına görünmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

4 Ağustos 2014 20:28