16 Haziran 2014 19:51

tansiyon düşüklüğü

Öncelikle merhaba hocam.Yaklaşık 1 aydır göbek deliğimin sağ ve sol yerlerinde ağrı,sıkışma gibi bir şeyyler oluşuyordu.Yemek yediğim zaman daha çok ağrıyordu.Normalde ağrımıyor.Ara ara ishal sancısı gibi bir sancı oluyordu.Göbek düşmesi olabilir dediler.Ağrı gezinip duruyor.15 gün öncede mide bulantısı ve gözlerimi kontrol edememe gibi bir rahatsızlık oldu.dün tansiyonumu ölçtürdüğümde 10-5,9-6,10-6 gibi düşük tansiyon olduğu tespit edildi.1 iğne yapıldı,düzelmedi bir de serum yapıldı biraz rahatladım ama bulantı ara ara devam ediyor.Ayrıca yaklaşık 4 ay önce kulaktan kaynaklanan vertigo tespit edilmişti.Nootropil kullandım 3 ay,geçti.Ayrıca yaklaşık iki yıldır da düzenli kontrollerle hipofiz adenomundan dolayı haftada 1 kez dostinex kullanıyorum.Acaba bunların etkisi mi?Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cem Özcan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba. Mevcut bir hipofiz adenomunuz varsa ve bu tür şikayetler yaşıyorsanız takibinde olduğunuz Endokrinoloji uzmanına görünmenizi öneririm. Bu şikayetlerin adenom kaynaklı olmadığını göstermek gerekir . Muayene sonucunda doktorunuz gerekli yerlere yönlendiirecektir . Geçmiş olsun.

20 Haziran 2014 07:40