KE
Soru Sahibi
22 Mayıs 2021 12:09

Tahlil sonucu

Hocam merhabalar ben 2020 temmuz ayında şüpheli bir ilişkim oldu korunmasız bir şekilde 2021 mayıs ayında test elisa testi oldum hepatitler de dahil olmak üzere negatif antı CMV ıGM 0.20 Anti toxoplazma IGM 0.23 C reaktif protein 1.0mg Ancak 2020 Ekim ayında dilde pamukçuk oldu beyazlık demir ve b 12 vitamin eksikliği çıktı b 12 normale döndü ancak demir eksikligi için ilaç kullanıyorum kulak burun boğaz doktoru tomografi çektirdi orada bogaz tafaımdaki lenf bezlerim şişmiş şuan onun tedavisi uygulanmakta lenf bezleri şişmesi hiv belirtisi olabilir mi yoksa dildeki pamukçuk olayı neyden kaynaklıdır bu lenf bezlerine baglı olabilir mi yaptırmam gereken herhangi bir test var mıdır hiv için süre yeterli midir şimdiden teşekkür ederim saygılarımla selamlıyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yavuz Özkan
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Pamukçuk bazen bölgesel nedenlerden de olur. Testiniz negatif çıkmış korkulacak bir durum yok.

22 Mayıs 2021 15:56