KE
Soru Sahibi
2 Aralık 2020 18:40

Tahlil sonucu

erhaba hocam ben 3 ay önce korunmasız ilişkiye girmiştim ilk başta penisin baş tarafında sinek ısırıgı gibi bir kırmızlık vardı sonrasında akıntı gelmeye başladı hastaneye gittim bel soguklugu denildi 3 ay sonunda 3 kere hiv testi yaptırdım Anti Hbs (Mikropartikül Immün Assay-Meia Veya Benzeri) Sonuç <2.00 Anti Hiv (Kemiluminesans Veya Benzeri) Sonuç 0.207 Hbsag (Kemoluminesans Veya Benzeri) Sonuç 0.462 Hcv (Kemoluminesans Veya Benzeri) Sonuç 0.032 negatif oldugu söylendi ancak dilimde pamukçuklanma ve beyazlık oluştu dahiliye doktoruna gittim ve kan testi yaptırdıgımda Total Kolestrol - Sonuç 288 Trigliserid - Sonuç 217.6 Vitamin B12 - Sonuç 207 Hidroksi Vitamin D-25 - - Sonuç 23.5 Bu tahlil sonuçlarına göre ve dildeki pamukçuklanma hiv belirtisi olabilir mi yoksa dildeki pamukçuk olayı tamamen B12 vitamin ve demir eksikligi ile mi ve dildeki pamukçuklanma geçer mi demir ilacı ve b 12 vitamin hapları kullanıyorum ve penisin üzerindeki kırmızı leke çok az belirgin ereksiyon olunca daha belirgin oluyor kırmızı leke neden olabilir bu anlatılanlar hivle alakalı mıdır şimdiden teşekkür ederim saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yavuz Özkan
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

HIV nedenli pamukçuk olması için hıv ın ilerlemiş aşamalarında olur. Senin durumunda Pamukçuğun hıv le ilişkili olması mümkün değil. Zaten hıv testin negatif çıkmış. Dildeki pamukçugun lökoplaki gibi kanser sürecinde bir lezyon olması da olası.Bu pamukçukla beraber olabilir. KBB uzmanına göstermen gerekir . HIV için 6. ay sonunda bir kontrol de yaptır.

2 Aralık 2020 20:26