TM
Soru Sahibi
23 Mart 2020 21:17

Süt dişleri düşmeden kalıcı diş çıkması

Pınar Hanım 5 yaşındaki erkek kareşimde süt dişleri düşmeden arkasından kalıcı dişleri çıkıyor alt çenede doktora gitmemize gerek varmı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Pınar Karataban
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba, Süt dişleri sallanmaya başladıysa eğer doğal yollardan çıkmasını tercih ve tavsiye ediyoruz. Ancak daimi dişler iyice sürdüğü halde süt dişlerinde hiç hareketlenme veya sallanma yoksa diş hekimi ziyareti öneririm. Ancak bu acil bir durum değil, dolayısıyla Covid-19 Karantina durumunun bitmesini beklemelisiniz. Sevgiler

31 Mart 2020 19:45