DK
Soru Sahibi
2 Ocak 2017 03:52

Sumuksu akinti

Hocam bende ilk olarak sikayetlerim 3 yıldır hemoroid var ve 2 ay önce çene altımda oluşan lenf kitleleri için kullandigim ilaçlar var antibiyotik ve ağrı kesici bitti bugün ama3 gun önce başlayan makattan diski yapmadan önce gelen gaz şikayetiyle birlikte olan koyu sumuksu sıvı gelmektedir,daha sonrasında diski olması ve diski bitmemiş gibi bir his ikinmayla devam eden akıntı,karnimda guruldama sesi gerginlik oluyor ve gece geç saatlerde gaz oluşup tuvalet hissi ile okunma ve yine koyu sumuksu geliyor bunun sebepleri nelerdir nasıl bir yol izlemeliyim tedavi için teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Bu daha çok irritabl kolon sendromunda (İBS) görülür "Duspatalin" isimli ilaç alın sabah / akşam birer tane kullanın Ayrıca dışkı tetkiki yaptırın amip araştırılmasınıı isteuin geniş olsun

18 Ocak 2017 14:17