ON
Soru Sahibi
8 Eylül 2017 13:55

Su kisitlama testi

Hocam merhabalar benim oglum 2 yaşında (*** *** ** doğumlu)28 haftalık doğum yaptim dun oglumu hastaneye götürdüm ve neden çok su içiyor diye kontrol ettirdim kan testi yapıldı herseyi normal dediler ama su kisitlama testi için hastahaneye yatması gerekiyor dediler bende çok kararsızım ve bu testle ilgili hic bir bilgi verilmedi zor bir testmi yapılması gerekiyor mu ne yapmam gerekiyor

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Ergun Çetinkaya
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Şekersiz şeker hastalığı olarak da bilinen Diabetes İnsipıdus tanısı için bu test gereklidir. Yapılmasında( hastane şartlarında ise) bir mahsur olmaz.

9 Eylül 2017 09:42
ON
Soru Sahibi

Tesekkur ederim hocam peki bu test (su kisitlama testi) nasil yapılıyor bir ilac falan veriliyormu

16 Eylül 2017 01:03
Doç. Dr. Ergun Çetinkaya
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Gerekirse testin bir bölümünde ilaç verilebilir.

16 Eylül 2017 08:11