AM
Soru Sahibi
24 Ocak 2020 11:16

Stres ve kilo kaybı

Hocam merhabalar saygılar. Yaşım 31. Hocam 80 gün önce diz ameliyatı oldum eve kapandım, 40 gün önce çarpintim başladı tesadüfen nabiza bakıldığında 125 falan çıktı ben iyice kafaya taktım 2 kez kardiyolog muayenesinden geçtim, holter takıldı, ilaç bile kullanmana gerek yok dediler. Hocam aşırı şişkinlik ve iştahsızlık la dahiliye gittim, kan değerleri , ast , alt , 1 ay içinde 2 kez bilirubinlere bakıldı onlarda normal çıktı, hepsi normal çıktı, batın ultrasonografi çekildi, en hafif düzey karaciğer yağlanması çıktı, pankreası kafaya takmıştım, pankreasın yüzde 80 lik kısmını gördüm , kuyruk kısmını gazdan göremedim dedi rodyoloji uzmani. Şişkinlik ezelden beri var, sigmoidaskopi yapılmıştı 4 yıl önce, 1 metreye kadar gördüm dedi doktor, huzursuz bağırsak sendromu tanısı koydu. 40 gündür çok stresli günlerden geçiyorum, 5 kilo verdim iştahsızlıktan, son 1 haftadir iştahımı topladım , carpintim topladı gibi, yalnız şişkinlik devam ediyor, şişkinlik için ilaç kullanmadim düzenli. Hocam bir de günde 2 kez büyük abdeste cikiyorum, gaitanin rengi baya açık kahverengi, bazen de ara ara sol kaburga altına hafif hafif ağrı atıyor, hocam bir şeyler için geç kalmamak adına, ileri bir teknik inceleme önerir misiniz , fikriniz nedir ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yusuf Akcan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

ayakta direkt Batın grafisi, dışkıda gizli kan testi ,sedımantasyon CRP normal ıse iç hastalıkları veya Gastroenteroloji uzmanı tarafından yakınmalar yönelik tedavi verilebilir psikiyatri konsültasyonu öneririm

24 Ocak 2020 13:34