ÇS
Soru Sahibi
24 Mayıs 2019 01:38

Sorunum hangisi olabilir hocam

Merhaba hocam allta yorum yapan net duymuyorum iltihap sonrasi perdeli duyuyorum demiştin dün tekrar gittim prof.doktorum beni teste gönderdi tekrar temiz çıkınca beni uzman odyolog a gönderdi oda bana gürültü vererek yanı maskeli isitme testi yaptı ondada iletim tipi isitme kaybim cıktı ondan sonra uzman odyolog beni ostaki disfoksiyon testine aldı onlar da bozukluk cıktı dedi prof.doktorum da bunlar da bisey yok dedi muayene etti hızlı nefes alıp vererek normal muayenede dedi sonra da iletim tipi isitme kaybının hafif olduğunu söyledi kireclenme başlangıcı dedi ama uzman odyolog bu ostaki fonksiyonu bozuk diyor bence kireclenme değil ostaki düzelince kendini toplayınca iletim tipi de düzelir diyor ama profesör onda sorun yok diyor hocam hangisine inanacağım bir fikir verebilirmisiniz citirtilar cinlama da devam etmekte duymam da aynı

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Selami Uzun
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. tabi işitme testinizde ne çıktı bilemiyorum. östaki tıkanıklığında genelde iletim tipi kayıp görmeyiz işitme testinde maskeli bile yapılsa. hatta timpanometri yapıldı mi bilmiyorum ama o da normal çıkar. eğer yeni başlayan bi şeyse grip, allerjik atak, uçak yolculuğu vs östaki disfonk olması daha muhtemel. eğer yıllardır yavaş yavaş geliştiyse kireçlenme olabilir. takip edip görmek lazım. sakız çiğneyin, balon şişirin, burun spreyi de reçete edilebilir onu kullanın. 1 aylık süre sonunda bi tekrar değerledirmek lazım

28 Mayıs 2019 12:02