DE
Soru Sahibi
4 Ocak 2020 16:41

Boyunda Kitle

Hocam merhabalar rahatsiz ediyorum cok özür dilerim ama ben birsey danismak istiyorum size benim Usg sonucumda Bilateral parotis submandibuler glandlar normal boyutta olup ekojeniteleri dogaldir. Trioid her iki lob normal boyutlarda olup prankimi homojendir. Trioid sol lobda buyugu 6x7 mm boyutunda sagda buyugu 7x4 mm boyutunda olmak uzere birkac adet izoekoik solid nodul izlendi. Solda posterior servikal üçgünde 35×19 mm boyutunda düzgün sınırli kas plnlari icerisinde heterojen hipoekoik solid lezyon izlendi hocam bunlar tehlikleri flan olabilirmi antibiyotikte kullandim ama geçmedi kan sayimlarim hepsi normal.cıkti hormon testimde normal. Hocam tehlikeli durum arz ediyormu Duzgun Sınırlı derken ne demek istiyor simdiden cok tesekkur ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Selami Uzun
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhabalar. Bunlar çok anormal sonuçlar değil boyutlar küçük. düzgün sınırlı da iyi demek zaten. sadece bi kulak burun boğaz uzmanı da görsün tavsiyem. tiroit nodülleri bu boyutlarda takip edilebilir. ailede tiroit kanseri öyküsü varsa, yaşınız 55'in üstü ise, boyutlar 1 cm üstü ise biyopsi gerekir. onun haricinde takip

22 Ocak 2020 11:47
DE
Soru Sahibi

Cok tesekkur edeerim hocam iyi calismalar

7 Şubat 2020 17:20
Op. Dr. Selami Uzun
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

..

28 Nisan 2020 14:46