ÇS
Soru Sahibi
13 Kasım 2017 16:34

sol gözde ani görme kaybı

merhaba benim sorum 79 yaşında annem bir sabah sol gözde ani görme kaybı olup bir süre sonra kısmi açılma olmuş 15 güne yakın oldu hala tam görme yok gözün sağ, sol aşağı ve yukarı kısımlarında görme varmış bulanıkta olsa.orta kısımda daha bulanık görüyormuş.göz doktoruna gitmişler sanırım gözde bir sorun yokmuşki mr çektirmelerini söylemişler mr çekilmiş sonuç bekliyorlar.annemden uzak bir şehirdeyim internetten araştırmalarım sonucunda damar tıkanıklığı ve pıhtı sonucuda olabiilirmiş bir doktorun yazısında kan sulandırıcı coraspin kullanılmasının yararı olur demiş sizinde bu konuda yorumlarınız çok önemli .şimdiden teşekkür ederim.ayrıca bu görme kaybı olmadan bir hafta öncesi tansiyonu çok yükselmiş omron koldan tansiyon ölçer alet tansiyonu ölçmemiş o kadar yükselmiş kaç olmuş bilmiyoruz ikinci bir tansiyon ilacı alıp hastaneye gittiklerinde 18 miş bununlada bir ilgisi olabilirimi.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Müslime Akbaba
Göz Hastalıkları

Hipertansiyonu olan kişilerde bu tür problemlere rastlanabilir. Öncelikle diğer gözünü korumak için hipertansiyon ve varsa şeker kontrolu yaptırmasında fayda var

16 Kasım 2017 17:47