TC
Soru Sahibi
12 Eylül 2015 01:52

Sol alt karında şişlik

Sol alt karında, kasığa yakın bölgede iki aydır hafif bir şişlik var. Ağrı yapmıyor ve bastırınca da ağrımıyor. Şişlik inmiyor ya da artmıyor. Fıtığa benzemiyor(öksürdükçe artmıyor, ele gelen bir şey yok). Şişlik artmadığı ve ağrım olmadığı için doktora gitmedim. Herhangi bir önemli duruma işaret midir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Bence mutlaka adlandırmak gerekir Cemre Hanım. Deneyimli bir cerrahın muayenesi ve gerekirse ultrason ile. Çözemezseniz ya da sorun devam ederse tüm tetkik sonuçlarınızla bana ulaşın. Sevgiler, Prof. Dr. B. Bülent Menteş (*** *** **, *** *** ** (ofis) (*** *** ** (sekreter mobil tel)

13 Eylül 2015 14:43
TC
Soru Sahibi

Bugün genel cerrahi muayenemden sonra çıkan sonuçta "4mm çapında defektif alandan valsalva ile ignuinal bölgeye hernie batın yağıl içeriği izlendi." yazıyor. Bir taraftan da vajinal enfeksiyon şikayetim var. Bu şikayet ameliyat olmama engel mi? Bir de şu an ameliyat olacak fırsatım yok bu yüzden ameliyatı 8-9 ay ertelemek sorunlara yol açar mı?

14 Eylül 2015 19:14
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Çok acil görünmüyor. İlk fırsat yarattığınızda ameliyat olmanız gerekecek. Sevgiler, BM

15 Eylül 2015 15:55