ÖS
Soru Sahibi
10 Aralık 2015 18:45

sofiam hastami

Merhaba chincilla bes aylik dişi bir kedim var..bi anda agzinda felaket bir koku oldu dayanilmiycak gibi,sonra farkettimki dis dokmeye baslamis,disleri curumus gibi ve dokuldu uc tanesi.surekli gittigim vet aradim dis dokme zamani getirmene gerek yok dedi fakat disetleri iyice kizardi ve hala kokuyo,bu gunde cok halsiz surekli tasima kabina cikip yatti,napmaliyim yardimci olurmusunuz

2 cevap
Cevaplar (2)

merhaba diş dökme zamanı kedilerde böyle semptomlar gözlenebiliyor. o yüzden gayet normal rahat olun. ancak bu ağız kokusu durumu 1-1,5 ay içerisinde geçmeli. eğer geçmezse veterinerinize kontrole gitmenizde fayda vardır.

18 Aralık 2015 19:00
ÖS
Soru Sahibi

Teşekkürler uç dis döktü koku cok az kaldi bazen hic olmuyo tuzlu suyla sildim dis etlerini ii geldi bisey daha sorayım tuvaketini ederken cok ofkeli aslinda bu aralar hep ofkeli bazen resmen cadilik ediyo ses tonunu nasil degistiriyo oyle neden acaba

18 Aralık 2015 19:48

beslediğiniz ırklarda agresifliğe eğilim epeyce vardır ve yaş olarak da hormonal aktivitenin başlangıcında olabilirsiniz. bu yüzden karakter değişimleri gözlemlemek gayet mümkün ve normal.

19 Aralık 2015 14:42