19 Ağustos 2011 08:18

slm. ben 39 yaşındayım eutroxy 50 m bir guatr ilacı ve akdeniz ateşi hast

slm. ben 39 yaşındayım eutroxy 50 m bir guatr ilacı ve akdeniz ateşi hastalğım olduğu için colcihum dispert kullanıyorum. karaciğer enzimlerime baktırdığımda bir problem çıkmadı ama kan değerlerim sürekli en alt sınırda, son 1 aydır aşırı kilo kaybımdan dolayı 36 kg a düştüm. ne yapmam gerekir. Şuanda vitamin takviyesi serum ve ilaç alıyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Kan değerlerinde düşüklüğün nedeni araştırılmalıdır. İlaca bağlı olup olmadığı tespit edilmelidir. İlacı veren doktorla görüşünüz. Belki doz azaltılabilir. İlaca bağlı değilse kan düşüklüğünün nedenini araştırmak için Hematoloji Bölümüne başvurmanızda yarar vardır.

19 Ağustos 2011 09:29