YH
Soru Sahibi
20 Şubat 2019 11:24

SİYAH VE KANLI BALGAM

Hocam ilk önce iyi günler 2/3 seneden beri sigara içiyorum bazı zamanlar sabah kalktığımda burnumdan kan geliyor ve boğazımdan balgam atarken simsiyah ve kıpkırmızı kan geliyor bunun nedeni ne olabilir ? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Selami Uzun
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Sigara burun ve akciğer salgılarını yoğunlaştırır ve koyulaştırır, ayrıca burun iç mukozasını bozarak enfeksiyon ve kabuklanmalara kanamalara sebep olabilir. tabi ayrıca solunum yoluna bir çok kötü etkileri mevcut. Bir kbb muayenesi olmanızı tavsiye ederim iyi günler

20 Şubat 2019 16:29