KE
Soru Sahibi
12 Eylül 2019 16:22

Sırtımdaki sivilcelere hacamat

Hocam merhaba sizi tavsiye ettiler bana hacamat tedavisiyle sırtımda olan sivilcelerden kurtulabileceğimi söylediler mümkün müdür acaba bu? sizin cevabınız benim için çok önemli

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Ömer Dinler
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun sorunuzu şöyle açıklamaya çalışayım farklı cilt hastalıklarına sahip insanlar hacamat terapisinden yararlanabilir. Bu hastalıklar akne, uçuk, apse, çıban ve sivilceleri içerebilir. Kanla ilgili herhangi bir hastalığın tedavisinde uygulanabilir. Hacamat terapisi, lenf sıvılarının oluşumuna yardımcı olur. Bunlar, bakterileri ve çeşitli patojenlerle savaşmak için gereklidir. Bu tedavi kanda bulunan yabancı maddelerden cildi arındırır. Aynı zamanda enfeksiyonlardan korunmak için vücudun savunmalarını güçlendirmeye yardımcı olabilir. Hacamat terapisi cildin solunumunu iyileştirmeye yardımcı olur. Cilt hücrelerinin gaz değişimine izin verir. Deri hücreleri iyi bir metabolik aktiviteye sahip olduklarında, farklı bezelerin işlevleri de geliştirir. Yağ ve ter bezelerinde ki, tuzların ve yağlı maddelerin salgılanmasına yardımcı olur. Bu bezeler ayrıca ürik asit atılımına da yardımcı olur. Dermatolojik hastalıklarda hacamat tedavisinin temel amacı, durgun ve tıkalı kanı serbest bırakmaktır. Fakat cilt yüzeyindeki zehirli maddelerin de ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.. Hacamatın cilt hastalıkları üzerindeki etkisi bu şekildedir. Sizin de yaptırmanızı tavsiye ederim..

12 Eylül 2019 17:33