öp
Soru Sahibi
2 Ocak 2017 16:18

SIRT VE KABURGA AĞRISI

Hocam İyi günler, Size bir sorum olacak. Sürekli seyr eden sırt ve bel ağrım bununla beraber sırtımda oluşan ufak bir şişlik sebebiyle 5 ay önce 3 farklı dahiliye uzmanına gittim. Şikayetlerimi dinlediler ve 3 uzmanda fibromiyalji tanısı koydu. Bu sebeple Tıbbi Ekoloji bölümüne yönlendirildim. Bununla beraber kan testi yaptırdım ve sırtımın röntgeni çekildi. Röntgen ve Kan tahlilim de bir problem çıkmadı. Masa başı çalışmam ve uzun süreli toplu taşıma aracında ayakta kalmamdan kaynaklı olabilecek meslek hastalığı dendi.Tıbbi ekoloji de de fibromiyalji denildi ve fizik tedavi yapıldı. 3-4 ay çok fazla ağrım olmadı. Şu anda ağrılarım devam ediyor ve 2 gündür omurgamda bir noktaya dokunduğumda acı sızlama hissediyorum, birde kaburgamın en alt sağ ve sol boşluğuma doğru olan kısmında acı hissediyorum. Uyurken ağrılarımı hissetmiyorum. Bu da Fibromiyalji den kaynaklı olabilir mi? Allah korusun tehlikeli birşey olmasından korkuyorum. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Fibromiyalji ile ilşkili görünüyor Biraz relax olma yolunu arayın egdrsiz yararlı olabilir antistres ilaçlar deneebilr Sağlıklı günler

18 Ocak 2017 14:12