GB
Soru Sahibi
12 Ekim 2021 20:24

Sırt Ağrısı

Aycan Hanım İyi Günler.Benim yaklasık 2 senedir bir çok zaman şiddetlenen zaman zaman azalan ama sürekli bir şekilde hep aktif olan sırt ağrım var.2 sene oldu bir çok kez F.Tedavilere gittim – kuru iğne yaptım bir türlü geçmiyor ve hayat kalitemi kısıtlıyor.Şimdi benım ağrımın başlama nedeni yaklaşık 3 ay süresince ters hareket yaparak sürekli sırtıma ciddi zorlama yaparak ağrı yarattım ve 3 ay boyunca mejbur kaldığımda dolayı üzerine çok gittim – çok zorladım.Hangi doktora danışsam işte kaslardan dolayı sırt ağrısı falandır diyorlar.Ama ben artık kaslardan olduğuna inanmıyorum.İnsanın ayağı kopsa 2-3 ay sonra ağrısı geçer.İnternette bir kaç yerde okudum sinir sıkışmasıda veya zedelenmesi sırt ağrısı falan da yapabilir diye.Acaba sırtımdaki ağrı sinirlerin zedelenmesi veya sıkılşmasından mı kaynaklıdır ? Çünkü bir türlü geçmiyor.Herşeyimi ciddi şekilde kısıtlıyor.Uzman hekim sırt mr ıma - röntgenine falan bakmıştı fakat sinir ağrısı falan demedi.Yannış hatırlamassam miyofasiyal demişti.Ama bu kadar uzun süreli ve şiddetli geçemeyen sırt ağrım sinirlerle ilgisi olabilir mi ?Eğer öyle bişey varsa hangi uzmana görünmeliyim?.Çok teşekkürler Ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun. Fizik muayene için sırt MR ınız ile birlikte bir Algoloji doktoruna başvurursanız iyi olur. Sırt omurga kemiklerindeki dejenerasyonlar , fıtıklaşmalar , paravertebral kas spazmları bu ağrılara neden olabiliyor. Ayrıntılı değerlendirme gerekiyor.

12 Ekim 2021 21:34