TG
Soru Sahibi
13 Temmuz 2019 17:27

Sinirli bir sey üzerinde tuttrmak

Merhabalar pelin hanım 3bucuk yaşında oglum var bu aralar çok sınırlı ve sürekli ağlıyor ve markete filan gittiğimizde ilgisini çekecek bir oyuncak oldgnda almak istiyor genelikle almmaya özen gostriyoruz almıyoruz evde ikimiziz kardeşi filan yok biz dsri çıkarsak cikariyoruz sahilde kumlarlar oynuyor fakat eve geldiğinde tam bir fakalet duşa girdiğinde suyla oynamak istyr ve cikmiyor bazen cok güzel anliyor dediklerimi Bni d8nliyor ama bu aralar babada benide dinlemiyor hocam bir yerlerde biz mi yanlış yapıyoruz cocugumun bu halini öfkeli sinirli hal8ni görünce üzülüyorum ne yapmmiz lazım lütfen bir yol hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Çocuk Gelişim Uzmanı Pelin Uzun
Çocuk Gelişim Uzmanı

Merhabalar Gamze hanım yaşından dolayı inatlaşması gayet normal. Sınırlı olduğunu ve ağladığıni söylüyorsunuz bunu istediklerini yaptirmak icin size karşı kullanıyor olabilir. Hareketleriniz de tutarlı olmanız bu dönem için çok önemli istediklerini ağlayarak yaptırmasına fırsat vermeden konuşarak ortak yol bulmamıza ve sözünüzden dönmemeniz gerekmekte. Daha çok aktivite yaptirabilirsiniz. Evde siz oyun parkurlari kurabilirsiniz. Doğayla daha çok iç içe olabilir. Enerjisini harcayıp merak duygusunu destekleyecek oyunlar ortamlar vs sağlamanız bu durumları kendiliğinden azaltabilir.

13 Temmuz 2019 17:39