ss
Soru Sahibi
13 Temmuz 2015 13:04

sikayetler

İyi günler. Ben 19 yaşındayım ve o kadar cok şikayetim var ki. Öncelikle bacaklarimda ve kollarında sürekli kendiliğinden morluklar oluşuyor.sağ koltukaltimda içten kese seklinde bisey çıktı ve kolumu sisirdi ve ağrısı çok fazla oluyo. Her hapsurmamdan sonra damak ve geniz bolgem o kadar çok kasiniyoki ve oralar pütür putur. Birkaç haftadan beride gece uyurken dilimi ısırmaya basladim.sürekli halsizim bisey yapicak halim olmuyo. Bunların birbiriyle bi bağlantısı var midir ve sol dizimde iltihaplı romatizma var ondan kaynaklaniyo olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Hiçbir şekilde klinik değerlendirme olmadan bir yapmam pek doğru değil. Ama şunu söylemeliyim ki çok önemli tutarlı klinik bulgulardan söz ediyorsunuz ve bütün bunların yanında bir sistemik hastalığın parçası olabilecek genel bazı yakınmalarınız var. Bir romatizma öykünüz olduğuna göre de pekala bütün bunlar birbiriyle ilişkili olabilir. En azından bulunduğunuz yerde bir iç hastalıkları uzmanına gitmelisiniz. İyi günler

14 Temmuz 2015 11:51