uo
Soru Sahibi
6 Temmuz 2017 21:47

SIK HASTALANMA

hocam merhabalar 3,5 yaşında kızım var,23 ay anne sütü ile besledim,bu süre zarfında hiç hasta olmadı,27.ayda kreşe başladık o günden beri her ay hasta neredeyse geniz eti alındı nefes almaları düzeldi ama hala hasta oluyor,genelde ateşle başlıyor hep boğazında sıkıntı olduğu söyleniyor,1 kere ciğerlerede indi,ayrıca bende ve anneannesinde alerji var kızımda da alerji olduğunu düşünüyorum çünkü hasta olduğunda genelde hep geceleri öksürük,geniz akıntısı,hapşırık gibi belirtiler oluyor,çok test yaptık kan değerleri normal bağışıklık testleri normal,birde bazen yüksek ateşi olduğunda karın ağrısı oluyor ama öyle çok şiddetli değil ve durduk yerde olmuyor hep bir enfeksiyon varlığında oluyor,fmf olabilir mi diye düşündük ama onun ağrıları çok daha şiddetliymiş doktorumuz o değildir diyor ailemizde de hiç olmadığından onu eliyor,sık hasta olmasını da ben ve eşimin de küçükken hep hastalıklı olmamıza,havale bile geçirdiğimiz için ona bağlıyor hassas bünyeli bir çocuk,bazı çocuklar böyle olabilir diyor,boyu ve kilosu çok iyi çocuğumun,doktorumuza çok güveniyoruz çok gelen hastası var herkes methediyor,ama yinede size de şu soruyu sormak istedim çocuğumun böyle ayda bir kez sık sık hasta olmasının altında bir neden var mıdır?yoksa gerçekten hassas bünyeli bir çocuk olduğu için bu şekilde büyüyecek buna razı mı olacağız?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ergun Çetinkaya
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Çocuğunuzu görmeden yorum yapamam. İstanbul da oturduğunuza göre orada çocuk allerji uzmanına da götürebilirsiniz.

7 Temmuz 2017 09:17