ÇY
Soru Sahibi
26 Eylül 2015 01:44

sık enfeksiyon

merhaba doktor bey 7 yaşına yeni girmiş bir çocuğum var. son ikiyıldır çok sık hastalanıyor ya otitis, ya tonsilit oluyor ateş 38 üztünde oluyor, antibiyotik veriyorlar hep ,genelde sabahları ateşi olmasa bile karnım ağrıyor diyor sabahları sonra geçiyor bacağım ağrıyor da diyor, doktorumuz pafa sendromunda şüpheleniyor izimir de de fmfden şüphenelndiler sonuç çıkmadı henüz ama bu bulgular ve sık hasta olması fmf ile ilinitili olabilir mi?bağışıklık değerleri normal alerji testleri de normal, sorunu ne anlayamadık bu kadar zayıf mı bünyesi,başka teste gerek var mı sizce, okula da başlayacak gerekli tedavi yada yöntem ne önerirsiniz ( not bir de testtte serum amiloia a 222 çıktı)

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ergun Çetinkaya
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Tabii çocuğu görmeden tahlillerine bakmadan yorum yapmam zor ama Sitrath Susp. günde 1 ölçek kullanabilirsiniz.(Tüm kış boyunca)

3 Ekim 2015 12:05