UC
Soru Sahibi
14 Ekim 2013 16:10

SİĞİL KRİYOTERAPİ

Selam hocam, benim el tırnak diplerinde siğillerim vardı. 5 gün önce kriyoterapi ilr dondurdum. Doktor su toplayacağını söyledi evet ama 5 gün oldu ve henüz düzelmedi. Bir tanesi çok büyük ve mor renkte şişmişti hastanede bana kriyoterapiyi yapan hemşireye gösterdim ve telaşlanma dedi patlatıp şırıngayla kanı aldı. Şimdi sönük halde ölü deri var ve alttaki deride ( yırtılan yerinden) yapışkan pembemsi sarımsı (iltihap olabilir) hafif akıntı oluyor . Bepanthen merhem sürüp sargı beziyle sarıyorum ara sıra. Yeni deri kaç günde yerine gelir? Diğerlerinin sularını boşaltmalı mıyım ? Takriben kaç günde düzelir? Şimdiden çok teşekkürler hocam. İyi bayramlar

1 cevap
Cevaplar (1)

ıyılesme suresi 5 gunden fazladır 2 haftayı bulur tamamen iyileşmesi. onemli olan tekrar lezyon olmmaması

7 Kasım 2013 13:20