KD
Soru Sahibi
5 Mayıs 2019 17:26

Ana Testi pozitifliği

Hocam merhaba 11 yaşında kızımın enseye yakın kafa derisinde kızarıklık ve kabuklanma oluştu...gittiğimiz dermatolog birçok test istedi demir eksik ve ANA testi pozitif çıktı..önce egzama demişti sonra yüzde 70 sedef dedi.Ana testi pozitif ise bu sedef mi demek oluyor...egzamada bu test pozitif çıkabilirmi...yani ana testi sonucuna göre sedeftir diyebilirmiyiz...Bu arada romatolojiye gittik .bir sıkıntı yok dedi...

1 cevap
Cevaplar (1)

11 yaşındaki kızınız için endişe duymayın ANA bazı durumlarda yanlış pozitif olabilir. Romatolog muayene edip sorun yok dediyse: önemli.Muayene etmekte fayda var

23 Eylül 2019 15:56