st
Soru Sahibi
29 Nisan 2016 21:28

Sigara bıraktıktan sonra cıkan ağız yaraları...

Hocam kolay gelsin... 40 gün oldu sigarayı bırakalı son 10 gündür azımda beyaz beyaz yaralar var son 3 gündür dayanılmıcak şekilde yaralar var ne yapmalıyım ...

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. A. Sibel Akkol
Pratisyen Hekimlik

Tufan Bey, Sigara ağzınızın içindeki bakteri -flora canlılığını değiştirmişti şimdi yeniden ağzınızın normal dokusu oluşuyor.Bu yaralar geçecek.Karbonatlı su ile günde 3-4.kez gargara yapın ve üzerine Kenacort A Orabase melhemini sürün. Sigara bırakmanız sizi kanserden, nefes darliğından, kalp krizinden ,felçten koruyacak;bu yaralar birşey değil kazancınızın yanında. Sağlıkli günler dilerim. Dr.Sibel Akkol

3 Mayıs 2016 11:23