UE
Soru Sahibi
10 Ekim 2008 00:21

SEVİL hocam merhaba eşimde diş eti çekilmesi ve diş eti kananası var dişler

SEVİL hocam merhaba eşimde diş eti çekilmesi ve diş eti kananası var dişlerini fırçalamısı sırasında cok kan akma olur meyva yerken dahi dişleri kanıyor ne önerirsiniz saygılar ehlinur uğurlu amasya/gümüşhacıköy

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Sevil Zileli
Diş Hekimi

Merhabalar Sayın Ehlinur Uğurlu.Anlatımınıza bakılırsa eşinizde ginvitis dediğimiz dişeti iltihaplanması problemi var.Eşinize bir diş hekimi tarafından gerekli tedavi yapılıp ilgili bölgelerden alınan röntgenlerle hastalık nedeni ile çene kemiği kayıbı seviyesi de kontrol edilmeli.Yapılan bu ön tedavi sonrası gerekli tedavi planlaması size önerilecektir.Ve eşinizin mutlaka 6 aylık kontrollerle tedavisini takip etmesi istenecektir.Tabi bunların başında eşinize çok iyi bir ağız temizliği eğitimi verilmelidir,oral hijyen, dişeti problemleri tedavilerinin olmazsa olmazıdır.Saygılarımla...

11 Ekim 2008 16:03