PS
Soru Sahibi
7 Temmuz 2022 11:04

Servikal mr sonucum

Benim sorum servikal Spinal mr çektirdim ama henüz sonuçları gosteremedim sonucum servikal intervertebral disklerde dejeneratif sinyal kayıpları izlenmiş. C3_4 intervertebral diskinde diffüz bulging ve sağda unkovertebral hipertrofisi izlenmiş c4-5 intervertebral diskinde diffüz bulging izlenmiş. C5-6 intervertebral diskinde diffüz bulging anterior subaraknoidal mesafetlyi daraltmakta ve korda hafif indentasyon oluşmaktadır c6-7 intervertebral disk lateral konturlarında daha belirgin olmak üzere diffüz bulging izlenmekte olup sağda unkovertebral eklem hipertrofisi izlenmektedr . Sfenoid sinuste retansiyon kistleri izlenmektedr ..servikal lordozda düzleşme ve tanımlanan hafif disk patolojileri.bende mide bulantısı ve baş dönmesi var . rica etsem sonucumda neler var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Süheyla Hanım, merhabalar.. Mide bulantısını açıklamaz ama ciddi anlamda boyun fıtığınız var. Ameliyat sınırında olması sebebiyle iyi bir muayene ile değerlendirmek lazım. Ona göre karar verelim ve gerekirse mikrocerrahi ile halledelim. *** *** ** 09 Vesile hanım ile adres konusunu konuşabilirsiniz

8 Temmuz 2022 15:13