KS
Soru Sahibi
12 Şubat 2021 18:03

Serbest T4 düşüklüğü

Merhaba hocam.Ben 19 yaşındayım. Serbest T4 : 0.86 çıktı. Düşük dediler. Aynı zamanda kas hastasıyım..Rigid Spine Sizce çok mu düşük T4 ? Bilgi verirseniz çok sevinirim.. Ve bu düşüklük kapo çarpıntısı yalar mı acaba ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sibel Karaca
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Sümeyye hanım geçmiş olsun, tetkiklerin referans aralıkları laboratuvardan laboratuvara değişiyor. Ancak sizin kanı çalışan laboratuvarın bu bilgiyi belirtmesi gerekir. Tiroit hormon eksikliği tansiyon düşüklüğüne neden oluyorsa çarpıntı yapabilir. Rigid Spine kas hastalığı ?? Ankilozan Spondilit mi demek istediniz bilmiyorum ama T4 ayrı bir konu ve Dahiliye ya da endokrin doktoruna gitmenizi tavsiye ediyorum

6 Mart 2021 10:40