22 Ağustos 2013 11:48

seker

HOCAM SAYGILAR 54 YASINDAYIM BARSAKTA EMILIM BOZUKLUGU OLDUGU ICIN KEPEKLI EKMEK YEMIYORUM TAM BUGDAY VEYA CAVDAR EKMEGI YIYORUM BUNLARDA DEMIR EMILIMINI BOZARMI BENI AYDINLATIRMISINIZ SEKER HASTASIYI. HBAC1 5 GLUKFEN VE NOVONORM ALIYORDUM SADECE LDL 147 HDL 36 TRIG 210 TKOL 222 DOKTOR SADECE GLIKOFEN 2*1 ONERDI SIZDE AYNI SEYI SOYLERMISINIZ GLUKOFENIN LDL VE HDLYE FAYDASI OLURMU

1 cevap
Cevaplar (1)

Şeyhmus Bey, Merhaba. Bence önemli olan ekmeği ne kadar yediğinizdir. Ekmeği 1-2 dilimden daha fazla tüketmezseniz sizin açınızdan daha iyi olur. Şeker hastası olarak HbA1c sonucu gayet iyi. HDL seviyeniz düşük, bunun düşük olması iyi değil. Bunu yükseltmenin en iyi yolu yürüyüş yapmaktır. Trigliserid ve LDL içinde öncelikle diyet ve egzersiz yapmanızda fayda var. Kilo fazlalığınız var ise diyet ve egzersiz sayesinde verebilirsiniz. Kısaca diyet ve egzersiz bir yaşam tarzıdır. Bu tür hastalıklarda ilaç kadar, yaşam tarzı değişikliği de önemlidir. Açlık ve tokluk kan şekeri seviyeniz ilaçların dozunun ayarlanmasında önemlidir. Bu yüzden sizi takip eden doktorun önerisi sizin için daha önemli olmalıdır. Glukofen daha çok tokluk kan şekerini düşürür, lipid düzeylerine doğrudan etkisi olmasa da dolaylı olarak olabilir. Geçmiş olsun. Saygılarımla.

3 Eylül 2013 13:58