DB
Soru Sahibi
28 Mayıs 2011 12:36

sayın doktor bey saygılarımla, ben sırt bölgedeki ağrılar için masaj salonu

sayın doktor bey saygılarımla, ben sırt bölgedeki ağrılar için masaj salonuna gittim, vücut losyonu ile masaj yapıldı masajı uygulayan kişinin avuc içi çatlak gibiydi yani derime deydikçe derimi çizdiğini hissettim bu da beni rahatsız etti, masaj yapan kişi hasta gibi gözüküyordu diş etleri felan şiş gibiydi, duyumlarıma görede salon pek güvenilir değilmiş, bu yolla hepatitlerin, hiv gibi veya diğer hastalıkların ve virüslerin geçişi olabilirmi, hepatit, hiv, ve diğer bulaşıcı hastalıklar için test yaptırmalımıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. H. Atilla Tüysüz
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Merhaba,kan yoluyla bulaşan hastalıklar taşıyıcı kanın ,bütünlüğü-sağlamlığı bozulmuş deriden geçerek bulaştırır.Tek taraflı bozukluk çok önemli değildir.Bu şekilde kolay bulaş kabul edilmemektedir.İyi günler.

29 Mayıs 2011 10:28