ba
Soru Sahibi
26 Temmuz 2014 13:21

sarı mercimek corba kıvamında kokulu ishal

hocam idrar yolu ve siinüzit için gecen hafta augmentin biteral verdi ler 2 günü mide bulantıları hafif vardı akşamı birde lahmacun yedim ondanmı oldu bilmiyorum ilaçlardanmı 2+3 günde böyle ..4 güne döndü ishalim ilk 2 gün 20 dakikada bir karın agrısı burgu ve cok sulu idi sümüksü gaita tahililinde bol bakteri görüldü yazıyor..sonra dr gecengün ilaçları kesip sadece flagyl500 verdi ama ishal arttı dün onuda kestik yogurt reflor karanfil kahveye limon dökerek lapa corba ve patates haşlama ile hafif katılaştı ara 2 saate cıktı ama hala sarı mercimek corba kıvamında ve kokulu ...kulakcıda geniz akıntın var dedi ondandır diye cefax 500 verdi 2 gün ama önce titreme ateş vardı şimdi o gecti o ilaca devam edemmi 4 günde 3-5 kg kaybettim günde 2-3 lt su içmeme ragmen..bugün önceki güne ragmen birazcıkdaha iyi gibi ama calışmamı engelliyor ne yapayım şimdiden iyi bayramlar

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cem Özcan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba. Önerim yağlı yiyeceklerden kaçırarak bol su, patates haşlama ,pirinç lapası gibi yiyeceklerle beslenmenizdir. Başlanılan ilaçları bitirmenizi ve şikayetleriniz geçmezse doktorunuza tekrar başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

27 Temmuz 2014 14:54