te
Soru Sahibi
2 Kasım 2015 02:05

Sağlıklı gebelik

Hocam mrb 6 haftalık hamileyim ve tansiyon rahatsizligim var yanliz ilaç kullanicak kadar deil şuan tansiyon seyrim 14 10 ve15 9 aralığında seyrediyor bu durum beni çok tedirgin ediyor bana tansiyon durumumu ve kilomu kontrol altında tutabilicegim bir diyet önerirseniz sevinirimbu arada kilom olduğu için çok fazla kilo almamam gerek sanırım kilom110 boy:176 şimdiden çok tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Evet canım çok haklısın. Kilo almaman lazım. Söylediğin durumda en fazla 6-8 kg.Ancak bu tek bir diyet yollayarak çözülmez. Sonuçta gebeliğin için mutlaka kadın doğum bölümü tarafından kontrolde bulunacaksın. Bu yüzden hastanenin diyetisyenine yönlendirsinler seni. Oradan alacağın diyet üzerine konuşalım. Yapacaklarını belirleyelim. Tansiyondan korkma. Korkularımız hep başımıza gelir. Yiyeceklerin tuzsuz olmalı ve kuruyemişlerin tuzsuz olanlarını tercih etmelisin. Sağlıklı gebelikler dilerim.

23 Aralık 2015 08:04