YH
Soru Sahibi
6 Kasım 2017 19:27

Safra kesesinde taş ve çamur artık ağrılara dayanamıyo

İyi akşamlar doktor bey eşim 48 yaşında 1 aydır şiddetli ağrı çekiyo safra kesesinde taş varmış ERCP oldu rapor papillotom ile koledok selektif kanülize edilmeye çalişıldı defalarca denemeye rağmen mümkün olmadı papilla ödemi nedeni ile işlem ikinci seans için ertelendi sancı olunca acile gidiyoruz ama hiç birşey kesmiyo ne yapmamızı önerirsiniz rengi sapsarı oldu artık dayanamıyo bir ay sonra gelin dediler beklemek istemiyoruz artık yanıtınız için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Berkhan Savaşçın
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Öncelikle geçmiş olsun. Bu anlattığınız durumda ameliyat gerekir. Eğer ERCP başarılı değilse, cerrahi olarakta bu işlem yapılabilir. Gerekirse bir üniversiteye başvurmanızı öneririm. Saygılar

7 Kasım 2017 05:47