AA
Soru Sahibi
20 Mayıs 2016 11:25

safra kesesi taşları

Merhaba; 28 yaşındayım. 3-4 yıldır geçmeyen mide ağrılarım sırt ağrılarım ve gaz sancılarım var. Karnım şişiyor nefes almakta zorlanıyorum. Mide ve kartın ağrısıyla birlikte sırtımda, göğsümde, omuzlarımda ve böbreklerimde de sancı oluyor. Yoğun gaz çıkıyor filmlerde.. Endoskopi ve kolonoskopi yaptırdım, gastrit ve reflü olduğunu söylediler. Göğüs ağrılarımın nefes darlıklarımın sebebinin reflü olabileceğine inanmadığım için 4 yıldır gitmediğim kardiyolog kalmadı. Kalple ilgili herşey normal çıkıyor. Doktorlar sürekli midemi araştırmamı öneriyor . Ayrıca haftada 1-2 kez mutlaka karnımda ve göğsümdeki sancı sebebiyle hastanelerin acil servislerine başvuruyorum. Dün yine nefes darlığı ve sıkışma hissiyle bir hastanenin acil servisine başvurdum. akciğer tomografisi çekilirken safra kesemde taş olduğunu öğrendim tesadüfen. 10 adet büyük taş olduğunu söyledi doktor. Bu rahatsızlıkları safra kesesi taşları yapabilir mi ? Safra kesesini almak mı gerekir ve bu ameliyatlar genel anestezi ile mi yapılmalıdır. Narkozdan çok korktuğum için genel anestezi almak istemiyorum. Bu durumda ne önerirsiniz? Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba , safra kesesi taşları tanımladığınız yakınmaları yapabilir , safra kesenizi ameliyatla aldırmalısınız , geçmiş olsun

25 Mayıs 2016 14:05