kk
Soru Sahibi
30 Mayıs 2018 12:11

safra kesesi taşı

TÜM ABDOMEN US TETKİKİ Karaciğer boyut ve konturu olağandır. Parankimi homojendir. Portal ven ve hepatik ven çapı olağandır. İntrahepatik ve ekstrahepatik Safra kesesinde 41x15 mm ebatta taş ve kese içeriğinde yoğunlaşma izlenmiştir. Duvar kalınlığı 3.8mm ile kalındır. Perikolesistik sıvı saptanmadı. Pankreas baş korpus ve kuyruk boyutları ve ekosu olağandır. Aorta çapı ve trasesi normaldir.sizce bu durumda öncelikli antıbıyotık tedavısı gormelımıyım yoksa hemen ameliyat olabılırmıyım teşekürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Berkhan Savaşçın
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Öncelikle geçmiş olsun. Bu ultrason bulgusuna göre ameliyat olmanız gerekiyor. Saygılar.

1 Haziran 2018 16:16
Op. Dr. Berkhan Savaşçın
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Öncelikle geçmiş olsun. Bu ultrason bulgusuna göre ameliyat olmanız gerekiyor. Saygılar.

1 Haziran 2018 16:15