bc
Soru Sahibi
25 Mart 2016 02:41

Sacli deri ve kulakta gecmeyen agri

Hocam merhabalar .. ben 25 yasindayim kulaklarima dokununca hassasiyet var agri yayiliyor dokundugm zaman .. kulak arkamdan enseme dogru gecmeyen yanma sizi tarzinda bir agrim var .. hicbir ilac ve tedaviyle gevmiyor hocam .. noroloji tetkiklerim temiz.. boyun mr imda duzlesme ve fitik var bir tane .. dr bana efexor ve trileptal baslatti ama fayda vermiyor .. cok caresizim .. sinir blogu veya noral terapi yaptiracam son care olarak hocam ama hangisi daha dogru bilmiyorm .. trabzonda algoloji uzmani malesef yok .. lutfen cvp verir misiniz .. ne yapmam gerekir

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Alp Gurbet
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Merhaba, Muhtemelen bir sinir hasarına bağlı ağrı olabilir. Gabapentin yada pregabalin tarzı ilaçlar daha faydalı olabilir. Oksipital sinir blokları da bu cins ağrıda işe yarayabilir. Yanlış bilmiyorsam Trabzon Tıp fakültesinde Algoloji bölümü var. Oradan yardım alabilirsiniz. Geçmiş olsun Dr. Alp Gurbet

28 Mart 2016 18:15
bc
Soru Sahibi

Cevabiniz icin tesekkurler hocam .. fakulteye gittim fakat dr pek ilgilenmedi ben kamser hastalarina bakiyorum deyip norolojiye yonlendirdi beni .. kafam yaniyo ve care bulamiyorm .. siylediginiz etken maddesi lyrica isimli iaci kullanmistm fakat bana cok agir geldi kaldiramadim .. calisiyorumda ole tedavi icin baska bi sehre gitmem de zor hocam son care noral terapi kaldi .. benim sinir hasarini ortaya koyacak bi sonucum cikmadi veya bulamadilar bunun icin ozel bi tetkik varmidir yaptirmam gereken .. eeg emg mr hepsi cekildi bana hocam ? Cok tsk ederim

28 Mart 2016 20:21
Prof. Dr. Alp Gurbet
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Bu durumda nöral terapi denenebilir. Tüm tetkikler yapılmış görünüyor bundan sonra başka tetkik yapılmasına bence gerek yok. İyi akşamlar

28 Mart 2016 21:04